Informacja przeciwpowodziowa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Pomoc podtopionym mieszkańcom gminy Kodeń

Kwiecień 2013 roku zapisze się na długo w pamięci mieszkańców gminy Kodeń. Z powodu podniesionego stanu wody na rzece Bug, podtopionych zostało kilka gospodarstw, niektóre zostały całkowicie odcięte od świata. Zagrożenie stanowią również łatwo dostępne  miejsca zalane wodą. W związku z zaistniałą sytuacją władze gminy wystosowały apel do Zespołu Placówek Oświatowych dotyczący zakazu zbliżania się przez dzieci i młodzież nad zalew, w szczególności most. Oznaczono miejsca niebezpieczne, wywieszono informacje: „zakaz wstępu”.

Wójt Gminy Kodeń, Straż Graniczna oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kodniu dokładają wszelkich starań, by dotrzeć i pomóc każdemu podtopionemu mieszkańcowi. Dostarczono łodzie i produkty żywnościowe, ewakuowano czworo dzieci, dorośli pozostali opiekować się dobytkiem. Wszelkie zgłoszenia są sprawdzane i realizowane w jak najszybszym czasie.

Na zdjęciach przedstawione są tereny zalane wodą oraz sprawnie przeprowadzona akcja ewakuacyjna, w której uczestniczył: Wójt Gminy Kodeń – Pan Ryszard Zań, Z-ca komendanta Straży Granicznej w Kodniu – Pan Paweł Zawadewicz, oraz kierowca Ochotniczej Straży Pożarnej – Pan Dariusz Krawczyk.

 

źródło: http://www.koden.ops.pl/index.php/powodz